Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Steve Ballmer

Steve Ballmer

Opublikowano: sobota,

Steve Ballmer urodził się 24 marca 1956 roku w Detroit. Dorastał w zamożnej rodzinie. Z wyróżnieniem ukończył Detroit County Day School. Uzyskał doskonały wynik testu Scholastic Assessment Test – maksymalną liczbą punktów. Dzięki temu droga na Harvard stała otworem. Studiował matematykę i ekonomię. Był osobą znaną na uczelni – angażował się w działalność różnych organizacji. Był menedżerem uniwersyteckiej drużyny futbolu amerykańskiego i wydawcą studenckiego czasopisma literackiego. W czasie studiów poznał Billa Gatesa, mieszkali na jednym piętrze w akademiku. Mimo różnic w charakterach zostali przyjaciółmi.

W przeciwieństwie do Gatesa, w 1977 roku Steve Ballmer ukończył studia. Przez dwa lata pracował w Procter & Gamble. W roku 2000 otrzymał ofertę pracy w Microsofcie. Dał się przekonać Billowi Gatesowi i został 24. pracownikiem Microsoftu. Gates powierzył mu stanowisko dyrektora handlowego. Pracował w wielu działach przedsiębiorstwa. 13 stycznia 2000 roku zastąpił Gatesa na stanowisku dyrektora generalnego. Pod jego rządami przychody firmy wzrosły trzykrotnie. W 2014 roku przeszedł na emeryturę. Jako emeryt kupił drużynę sportową Los Angeles Clippers za dwa miliardy dolarów.

Ballmer jest znany z bardzo żywiołowych zachowań. Filmy dokumentujące jego występy na imprezach organizowanych przez Microsoft to internetowe hity.

Strona szkoły na Facebooku. Stworzona przez uczniów dla uczniów.