Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » XXII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie

XXII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie

Opublikowano: środa,

W sobotę 2 czerwca 2018 roku na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie o godzinie 10. 30 nastąpiło uroczyste otwarcie XXII Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych.

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" - to motto XXII Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.

Tradycyjnie, wolontariusze naszej szkoły, w czasie spartakiady opiekowali się dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w zawodach. Z myślą o niepełnosprawnych uczestnikach przygotowano liczne konkurencje sportowe i sprawnościowe. Niepełnosprawni zawodnicy wykazali się ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Wszyscy chcieli być najlepsi. Każdy wysiłek został nagrodzony złotym medalem i dyplomem. Uczestniczy spartakiady otrzymali również upominki.

Wolontariat w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie, prężnie działa od kilkunastu lat. Jesteśmy dumni z efektów pracy naszej młodzieży, bowiem chętnie pomagają i czerpią satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Spotykamy się co roku w podobnym gronie, znamy się i wspieramy. Ta tradycyjna już impreza jest okazją do integracji niepełnosprawnych z tymi, którzy od losu otrzymali więcej. Sprzyja znoszeniu barier i przełamywaniu stereotypów. Pokazuje , że niepełnosprawność nie jest przeszkodą, że możemy współdziałać, współpracować, przyjaźnić i bawić się.

Wolontariusze swoją postawą prospołeczną i zaangażowaniem dają piękny przykład do naśladowania innym uczniom.

Lista wolontariuszy opiekującymi się niepełnosprawnymi dziećmi podczas spartakiady.

Klasa I TOR ( Technikum Organizacji Reklamy)

 1. Hawdio Karolina
 2. Szczurko Weronika
 3. Nalazek Patrycja

Klasa IIITUG (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych )

 1. Kurzawa Wiktoria

Klasa I TML (Technikum Przetwórstwa Mleczarskiego)

 1. Półtorak Adam
 2. Klimczak Daniel
 3. Szablak Paweł

Klasa III/C(Zasadnicza Szkoła Zawodowa – sprzedawca/ kucharz)

 1. Gadomska Justyna
 2. Bosek Kaja
 3. Ruszczyk Dominika

Klasa I B (Branżowa Szkoła I stopnia)

 1. Piątkowska Justyna

Młodzieżą z wolontariatu szkolnego opiekowała się p.Teresa Bałdyga

Mapa zasięgu czyli gdzie mieszkają nasi uczniowie