Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint

Opublikowano: wtorek,

22 maja 1990 roku firma Microsoft zaprezentowała pierwszą wersję swojego programu do tworzenia prezentacji multimedialnych Microsoft PowerPoint. Aplikacja od początku znalazła się w składzie pakietu biurowego Microsoft Office. Historia programu jest jednak trochę dłuższa.

Thomas Rudkin i Dennis Austin z firmy Forethought w połowie lat 80. pracowali nad programem Presenter. Nazwa aplikacji stwarzała problemy prawne, dlatego uległa ona zmianie i przyjęła doskonale wszystkim znaną formę – Powerpoint. PowerPoint z firmy Forethought w wersji dla komputerów Macintosh 20 kwietnia 1987 roku trafił na rynek. W tym okresie program był już od dawna na celowniku firmy Microsoft. Tydzień po premierze jego właścicielem został przyszły gigant z Redmont. Przy okazji Microsoft kupił całą firmę Forethought i zrobił z niej swój pierwszy zamiejscowy oddział. Transakcja wartości 14 milionów dolarów była pierwszym o tej skali przejęciem w historii firmy.

Dostosowanie programu do wizji Microsoftu zajęło trochę czasu i nowy produkt zadebiutował dopiero w 1990 roku razem z systemem Windows 3. Bill Gates wykorzystał PowerPoint do prezentacji możliwości nowego Windowsa. Do dziś ukazało się wiele wersji programu dla różnych systemów operacyjnych. PowerPoint razem z innymi składnikami Microsoft Office zdominował rynek. Szacuje się, że obecnie używa go ponad miliard użytkowników, którzy codziennie tworzą kilkanaście milionów prezentacji.

Strona szkoły na Facebooku. Stworzona przez uczniów dla uczniów.