Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology

Opublikowano: wtorek,

10 kwietnia 1861 roku gubernator stanu Massachusetts podpisał akt założycielski szkoły wyższej, która stała się jedną z najlepszych uczelni technicznych na świecie. Jej siedziba znajduje się w Cambridge, w stanie Massachusetts, w Stanach Zjednoczonych.

Pomysłodawcą i organizatorem Massachusetts Institute of Technology (MIT) był profesor William Barton Rogers z Uniwersytetu Virginia. Inwestorami było kilkudziesięciu przedsiębiorców z okolic Nowego Jorku i Bostonu. Od początku była to uczelnia prywatna, obecnie jest spółką akcyjną, której udziały posiada kilkaset osób.

MIT to pięć szkół, 200 różnych kierunków nauczania oraz około 300 grup badawczych i laboratoriów. Uczelnia jest zaliczana do grona najlepszych szkół wyższych na świecie, np. w rankingu na stronie topuniversities.com aktualnie zajmuje pierwsze miejsce. Co roku studia na MIT chce podjąć kilkanaście tysięcy kandydatów, około tysiąca osób zostaje przyjętych. Jedna piąta studentów pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych.

Massachusetts Institute of Technology to także olbrzymi dorobek naukowy. Badania prowadzone w MIT wytyczyły wiele nowych gałęzi techniki, najważniejsze to teleinformatyka, biotechnologia i nanotechnologia. MIT jest wielką uczelnią o bardzo wysokim poziomie, trudno wymienić wszystkich wybitnych badaczy, którzy tu pracowali. 91 laureatów nagrody Nobla było studentami, wykładowcami lub pracownikami naukowymi MIT.

Słownik synonimów - gdy ci słowa zabraknie