Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Polscy deweloperzy w Google Play

Polscy deweloperzy w Google Play

Opublikowano: czwartek,

Od 12 kwietnia 2012 roku polscy deweloperzy mogą oficjalnie sprzedawać programy za pośrednictwem Google Play. Warto zauważyć, że kupować Polacy mogli już wcześniej. Oczywiście „Polak potrafi” i istniały sposoby na ominięcie blokady, jednak od 2012 roku nie trzeba stosować, żadnych wybiegów. Niezależnie od waluty, w której dokonano płatności, pieniądze przeliczone na złotówki trafiają na konto bankowe autora. Oczywiście od każdej transakcji Google pobiera prowizję.

Nie zawsze sprzedaż aplikacji okazuje się najlepszym sposobem zarabiania pieniędzy przez autorów aplikacji. Twórcy popularnej gry „Angry Birds” pochwalili się, że zarobili więcej na darmowej wersji gry z wyświetlanymi reklamami niż na płatnej wersji kosztującej jednego dolara.

Historia Google Play zaczęła się 22 października 2008 roku. Sklep nosił wtedy nazwę Android Market. W marcu 2012 Android Market został połączony ze sklepem Google Music w jedną usługę pod nową nazwą – Google Play.

Czytelnia online