Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Spotkania z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej

Spotkania z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie. Naszą szkołę odwiedzali:

  • młodszy aspirant Rutkowski Mateusz (dwukrotnie),
  • aspirant Micinski Sebastian,
  • młodszy aspirant Nalazek Bartlomiej.

Tematem przewodnim były oczywiście pożary i ochrona przeciwpożarowa, jednak nasi goście zwrócili uwagę młodzieży także na inne zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Dowiedzieliśmy się, jak się zachować w przypadku wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń i co zrobić, aby ich uniknąć. W naszym regionie jest wiele jezior – funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przedstawili uczniom najczęstsze przyczyny wypadków nad wodą. Strażacy często odwoływali się do prawdziwych wydarzeń, których byli świadkami podczas swojej służby. Nie zabrakło informacji na temat polskiego systemu powiadamiania ratunkowego oraz zasad rekrutacji do Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkania były dla uczniów bardzo ciekawe i pouczające, a zadawane przez nich pytania świadczą o dużym zainteresowaniu tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz w niektórych przypadkach chęcią podjęcia pracy w straży pożarnej.

Mapa zasięgu czyli gdzie mieszkają nasi uczniowie