Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Nasi informatycy na stażu w Portugalii

Nasi informatycy na stażu w Portugalii

Nasi uczniowie regularnie uczestniczą w stażach zagranicznych. Technicy informatycy w październiku 2016 odbyli staż w Portugalii. Na ten temat wypowiadają się osoby najlepiej zorientowane, czyli uczestnicy praktyk. Dodatkowo zamieszczamy zdjęcia wykonane w Portugalii pochodzące z prywatnych zbiorów naszych uczniów.

Krzysztof

„Nazywam się Krzysztof Duda, jestem uczniem 3 klasy technikum informatycznego w ZSZ w Mrągowie. Miałem okazje skorzystać z zagranicznego stażu w Portugali. Każdemu kto czyta ten tekst i zastanawia się nad uczestniczeniem w takich praktykach; gorąco je polecam!”

„Jest to świetna przygoda, oraz szansa na poznanie nowych miejsc, nawiązanie nowych znajomości, zdobycie umiejętności zawodowych.”

Sebastian

„2 października wyruszyliśmy z Mrągowa do Warszawy na samolot do Portugali. Lot był spokojny oraz krótki. Gdy dotarliśmy na miejsce, zjedliśmy kolację i dostaliśmy klucze do domków. Następnego dnia zaczęły się praktyki. Na praktykach zyskaliśmy wiele cennego doświadczenia. Wyjeżdżaliśmy często na różne ciekawe wycieczki, między innymi do Apulii nad Ocean Atlantycki, Lizbony, gdzie zwiedziliśmy oceanarium, czy też Porto. Miejsca te były wspaniałe i gdyby nie projekt Erasmus+ nigdy bym ich nie zwiedził. Na koniec praktyk każdy otrzymał certyfikat odbytego stażu w Portugalii. Myślę, że na pewno przyda on się w dalszym życiu.”

„Jestem szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w projekcie Erasmus+. Dzięki temu zyskałem doświadczenia, których w innym wypadku bym nie zdobył. Projekt jest godny polecenia i tylko takich więcej.”

Słownik synonimów - gdy ci słowa zabraknie