Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Rekrutacja 2017: technik przetwórstwa mleczarskiego

Rekrutacja 2017: technik przetwórstwa mleczarskiego

W ostatnim Kurierze Mrągowskim ukazał się artykuł na temat naszego nowego kierunku. Technik przetwórstwa mleczarskiego to atrakcyjna propozycja dla gimnazjalistów z naszego regionu.

Nowy kierunek zostanie uruchomiony w ramach projektu realizowanego przez powiat mrągowski we współpracy z firmą Nu Media. Budżet projektu to ponad 600 tysięcy zł.

„— Realizujemy dużo projektów, m.in. szkolnych — mówi wicestarosta Magdalena Lewkowicz. — Jeden z nich dotyczy kształcenia techników przetwórstwa mleczarskiego. Będziemy to robili w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie”.

Aktualnie jest prowadzony nabór uczniów. Potrwa on do 10 czerwca. Zaplanowano 15 miejsc. W naszym mieście znajduje się duży zakład pracy, w którym pracę mogą znaleźć absolwenci.

„Ta oferta ma jeszcze jeden atut — współpraca szkoły z Mlekpolem, jedną z największych firm w branży mleczarskiej. A to oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczenia się zawodu w supernowoczesnej firmie (być może ich przyszłym pracodawcą)...”

W ramach projektu w naszej szkole zostanie uruchomiona nowoczesna pracownia technologiczna bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne.

„— Uczniowie będą przygotowani do pracy w najnowocześniejszych pod względem technicznym i technologicznym firmach w przemyśle mleczarskim i całej branży spożywczej — podsumowuje dyrektor Długoborski”.

Wszyscy mamy nadzieję, że uda się skompletować pełną grupę uczniów.

„— Zwłaszcza że zainteresowanie nim wśród młodzieży jest coraz większe. Dzwonią do nas z pytaniami o konkrety”.

Dzięki uprzejmości redakcji Kuriera Mrągowskiego zamieszczamy pełną wersję artykułu.

Mapa zasięgu czyli gdzie mieszkają nasi uczniowie