Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Rok Józefa Piłsudskiego

Rok Józefa Piłsudskiego

11 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Montażem słowno-muzycznym „Pamięci Dziadka” młodzież uczciła 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego i podsumowała Rok Piłsudskiego. Uroczystość ta wprowadziła młodzież w obchody następnego wyjątkowego roku, czyli Roku Jubileuszu Niepodległej. Na scenie w auli szkolnej młodzież zaprezentowała wiersze o Marszałku i Jego ulubione piosenki. Dopełnieniem całości był pokaz slajdów, które prezentowały bogate życie Józefa Piłsudskiego. W role recytatorów, śpiewaków i muzyków wcielili się następujący uczniowie:

  1. Katarzyna Kania klasa 3A
  2. Barbara Luma klasa 1 TML
  3. Konrad Łuczyński klasa 1 Ti
  4. Maciek Bastek klasa 2 Ti
  5. Marcin Gwiazda klasa 2 Ti
  6. Konrad Zieba klasa 2 Ti
  7. Krystain Kmoch klasa 3 TOR
  8. Martyna Trzcińska klasa 4 Ti
  9. Magdalena Żołopa klasa 4 Ti
  10. Sebastian Kowalczyk 4 Ti

Za prezentację multimedialną odpowiadała Julia Stefaniak z klasy 2 Ti. Młodzież pracowała pod opieką swoich nauczycieli: p. M. Sobieraj – nauczycielki języka polskiego, p. Teresa Bałdygi – pedagoga szkolnego i p. Krzysztof Bruderka – nauczyciela historii.

Słownik synonimów - gdy ci słowa zabraknie