Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Programy wspomagające organizację pracy

Programy wspomagające organizację pracy

Uczniowie z drugiej klasy technikum informatycznego przyjrzeli się programom wspomagającym organizację pracy i opisali kilka aplikacji.

Testa Planer

Link: https://www.testasoft.pl/pobierz/darmowe

Testa Planer jest to bezpłatny program do planowania zadań (układania harmonogramu). Program umożliwia tworzenie tematycznych list tj. zadania do wykonania, spraw do załatwienia, pomysłów do przemyślenia, rzeczy do kupienia, spotkań, umów itd.

Zadania na listach przypisywane są do zdefiniowanych tematów i oznaczone statusem zgodnych z rodzajem zadań. Program umożliwia nam zdefiniowanie stopnia zadania czy innego obowiązku poprzez stopnie tj. (wstrzymane, zaplanowane, anulowane czy wykonane). Aplikacja również umożliwi nam załączanie plików oraz kolorów do notatek, co umożliwi nam szybszy dostęp do plików i szybszy wykonanie danego zadania. Kolory pozwolą nam na skupieniu się na najważniejszych zadaniach np. zaznaczonych kolorem czerwonym niż skupianie się na mało istotnych zadaniach zaznaczonych np. kolorem szarym. Sprawdza się to szczególnie w planowaniu zadań z długoterminowym wyprzedzeniem.

Program bardzo dobrze sprawdzi się w pracy informatyka, nie koniecznie przesiadującego w ogromnej korporacji, ale także takiego, który musi wykonać swoje zadania w domu. Zastosowanie programu nie jest ściśle określone do branży informatycznej. Doskonale sprawdzi się w także innych branżach zawodowych, ale także w życiu codziennym.

EssentialPIM

Link: https://www.essentialpim.com/pc-version

EssentialPIM Free to darmowa odmiana aplikacji umożliwiającej zarządzanie czasem, kontaktami, notatkami i zaplanowanymi zadaniami. Program umożliwia także import i eksport z plików HTML, RTF, CSV, TXT. Wszystkie dane zapisane w EssentialPIM mogą zostać zabezpieczone hasłem, a plik z bazą zakodowany jednym z wielu dostępnych algorytmów szyfrowania np. AES.

Program posiada synchronizacje z systemami tj. Windows Phone, IOS czy Android, co umożliwi nam dostęp do tych samych informacji (zawartych w jednej bazie danych).

ProXmar MEMO

Link: https://www.dobreprogramy.pl/ProXmar-MEMO,Program,Windows,30995.html

ProXmar MEMO to program do organizacji pracy, który występuje w formie terminarza. Program został stworzony przez Marcina Junaka. Jednym z głównych celów, jakie postawił sobie autor podczas tworzenia aplikacji, była prosta i intuicyjna obsługa.

Opcje dostępne w programie:

 • Tworzenie listy zdań do wykonania (jednokrotnych i wielokrotnych);
 • Tworzenie terminarza do zarządzania czasem;
 • Kalendarz z funkcją przypisywania zadań do wykonania;
 • Automatyczne przypomnienia o zadaniach i ważnych terminach.

Według producenta założenie to zostało w pełni spełnione. Tworzenie nowych zadań, wpisów oraz przypomnień ogranicza się do kilku kliknięć myszką, wpisania podstawowych informacji o zdarzeniu, deklaracji jego terminu rozpoczęcia i zakończenia, a także zdefiniowania przypomnień.

ProXmar MEMO pozwala tworzyć zarówno jednorazowe zdarzenia, jak i cykliczne, powtarzające się co jakiś czas. Wszystkie wpisy grupowane są w kategorie, znacznie ułatwiające zarządzanie nimi.

Program ProXmar MEMO po uruchomieniu dostępny jest na pasku zadań, skąd poprzez wyświetlanie dymków z powiadomieniami o nadchodzących zdarzeniach, przez co nie zapomnimy o zaplanowanych wcześniej zadaniach.

TimeBell

Link: http://download.komputerswiat.pl/biuro-i-praca/organizery/timebell

TimeBell to program w stylu organizera. Program przypomina o zaplanowanych i zapisanych wcześniej wydarzeniach na kilka sposobów. Program może:

 • wyświetlić okno z komunikatem tekstowym,
 • grafiką lub dźwiękiem,
 • uruchomić wybrany program lub otworzyć plik,
 • zamknąć aplikację, wczytać stronę internetową,
 • wysłać powiadomienie pocztą,
 • zmienić tapetę na pulpicie,
 • wyłączyć monitor,
 • uśpić komputer,
 • nawet przełączyć użytkownika Windows.

Największą zaletą TimeBell jest zastosowany prosty w obsłudze graficzny interfejs użytkownika.

Czytelnia online