Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » FL Studio (Fruity Loops)

FL Studio (Fruity Loops)

20 lat temu wydano pierwszą wersję zaawansowanego programu do obróbki dźwięku Fruity Loops. Program powstał w belgijskiej firmie Image-Line. Opracował go Didier Dambrin, który nadal jest głównym programistą projektu. Obecna nazwa aplikacji to FL Studio.

Image-Line zapewnia dożywotnie bezpłatne aktualizacje, oznacza to, że nabywca otrzyma wszystkie kolejne wersje programu. Praktyka ta ma zniechęcić ludzi do piractwa. FL Studio napisano w języku Delphi. Istnieją wersje aplikacji dla systemów Android, iOS, macOS oraz Windows. Program szybko przeszedł ewolucję od sekwencera do zaawansowanej cyfrowej stacji roboczej (DAV).

FL Studio dostępne jest w kilku wersjach. Podstawowa i najtańsza to Express Edition, dalej według rosnącej liczby opcji i ceny są to Fruity, Producer oraz Signature Bundle. Najdroższa wersja zawiera wszystkie dostępne efekty i instrumenty wirtualne. Posiadacze niższych wersji, podobnie jak w przypadku wielu innych programów, mogą nabyć je w postaci dodatkowych pakietów.

Strona szkoły na Facebooku. Stworzona przez uczniów dla uczniów.