Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera

„Musząc wybrać między obejrzeniem tańczących świnek a bezpieczeństwem, użytkownicy za każdym razem zdecydują się na świnki” — Edward Felten, Gary McGraw, Securing Java.

Twierdzenie o „tańczących świnkach” wygląda humorystycznie, jednak ma potwierdzenie w badaniach zachowania użytkowników. Płynie z tego ważny wniosek – nie ma oprogramowania, które w stu procentach zabezpieczy użytkownika przed niebezpieczeństwami, ważne są zdrowy rozsądek i edukacja.

12 października to Dzień Bezpiecznego Komputera. Akcja ma charakter kampanii informacyjnej i edukacyjnej skierowanej do użytkowników komputerów. Wydarzenie uzyskało poparcie najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzono po raz pierwszy w 2004 roku.

Według statystyk w naszym kraju odsetek gospodarstw domowych posiadających komputer i dostęp do Internetu zbliża się do 80 procent.

Zobacz też artykuły z kategorii „Bezpieczny Internet”.

Strona szkoły na Facebooku. Stworzona przez uczniów dla uczniów.

Informacje

http://zszmragowo.pl/szkola-mragowo/2017/Dzien-Bezpiecznego-Komputera

QR Code