Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » W hołdzie Niepodległej…

W hołdzie Niepodległej…

11 listopada 2016r. w kościele św. Wojciecha w Mrągowie ks. dziekan prałat Wiesław Świdziński odprawił uroczystą Mszę Świętą z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe szkół i instytucji, harcerze oraz mieszkańcy Mrągowa. Oprawę artystyczną mszy świętej przygotowała młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie. Uczniowie ZSZ zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Ziemia serdecznie znajoma”. W pięknych słowach młodzież przypomniała czym jest wolność i jak należy o nią dbać we współczesnym świecie, czym dla współczesnego Polaka jest Ojczyzna. Młodzież wraz ze swoimi opiekunami zadbała też o stosowny wystrój świątyni. Uczniowie zaprezentowali się naprawdę dobrze. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie oklaski ( również na stojąco). Po zakończeniu mszy świętej wielu jej uczestników podchodziło i gratulowało opiekunom doskonałego występu. Jesteśmy dumni z pracy naszych uczniów.

W przygotowanie uroczystości w kościele zaangażowani byli następujący uczniowie:

 1. Martyna Trzcińska kl. 3Ti
 2. Aleksandra Kobus kl. 3 TŻ i UG
 3. Klaudia Murzyn kl. 2TOR
 4. Wiktoria Kurzawa kl. 2TŻ i UG
 5. Katarzyna Kania kl. 2A
 6. Sebastian Kowalczyk kl. 3Ti
 7. Krystian Kmoch kl. 3TOR
 8. Wojciech Sienkiewicz kl. 2TOR
 9. Rafał Sękiel kl. 2 TPMS
 10. Maciej Bastek kl. 1Ti
 11. Marcin Gwiazda kl. 1Ti
 12. Maciej Kowalczyk kl. 1Ti
 13. Konrad Zięba kl. 1Ti.

Zdjęcia z uroczystości w kościele wykonała Adrianna Klincewicz z klasy 2TOR.

Za przygotowanie młodzieży do występu odpowiadały: p. Teresa Bałdyga i p. Maria Sobieraj.

11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada
Strona szkoły na Facebooku. Stworzona przez uczniów dla uczniów.