Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» Konkurs wiedzy o rodzinie

Konkurs wiedzy o rodzinie

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rodzinie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbyło się 1 kwietnia 2014 roku  podczas uroczystej gali z udziałem:

  • Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty (Olsztyn) p. Grażyny Przasnyskiej
  • Pomorskiego Kuratora Oświaty (Gdańsk) p. Elżbiety Wasilenko
  • Podlaskiego Kuratora Oświaty (Białystok) p. Jerzego Kiszkiela.

Organizatorem Konkursu był Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty i Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw: warmińsko – mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego.

Celem konkursu było:

  • wyrabianie umiejętności samodzielnego poszukiwania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce;
  • przybliżenie wartości oraz znaczenia rodziny i jej rozwoju;
  • pogłębienie wiedzy związanej z funkcjami rodziny, pełnieniem ról małżeńskich, rodzicielskich, problemami i zagrożeniami współczesnej rodziny;
  • wspieranie edukacji w zakresie wychowania do życia w rodzinie w szkole ponadgimnazjalnej,
  • upowszechnianie nauk o rodzinie jako dyscypliny naukowej oraz kierunku studiów.

Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać pracę zgodnie z regulaminem i tematem konkursu, który brzmiał: ”Dom, Rodzina i Ja”.

W Konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Byli to: Paweł Żywica z klasy III TH i Marcel Portalski z klasy II TI.

Prace przez nich przygotowane wynikały z pasji, zainteresowań i zdolności. Paweł w swoim wolnym czasie pasjonuje się rzeźbą w drewnie. Zainteresowania Marcela odzwierciedla profil klasy, do której uczęszcza – jest dobrym informatykiem. Każdy z nich wykonał na Konkurs pracę w tej kategorii, w której czuł się najlepszy: Paweł – rzeźbę, Marcel - prezentację multimedialną. W ścisłym finale Konkursu znalazło się 37 prac, których autorami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu trzech województw.

Komisja Konkursowa nagrodziła sześciu uczniów. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  • Paweł Żywica zajął miejsce IV.
  • Marcel Portalski otrzymał wyróżnienie.

Uczniów do konkursu przygotowały: Maria Sobieraj i Teresa Bałdyga. Bardzo cieszy nas wszystkich ten sukces uczniów. Jest on efektem zainteresowań, pasji i umiejętności samodzielnej pracy.

Serdecznie gratulujemy.

Galerię zdjęć i prace konkursowe można obejrzeć na stronie Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

KonkursKonkursKonkursKonkursKonkursKonkursKonkursKonkurs