Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

Nasza szkoła w roku 2011, strona 8

Dzień Wiosny

Dzień Wiosny

czwartek, 2011-03-24

Dnia 21 marca 2010 r. z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole opiekunki Samorządu Szkolnego, Panie: Ewa Wierzbicka, Sylwia Rutkowska i Magdalena Kumor oraz Pan Marek Dąbrowski zorganizowali konkurs "Karaoke". Każdy miał okazję zaprezentować swoje możliwości wokalne.

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "REWIA STOŁÓW" IM. BARBARY KOZŁOWSKIEJ

piątek, 2011-03-18

W Gościńcu Molo w Mrągowie dnia 16 marca 2011r. odbył się XIII międzyszkolny konkurs "Rewia Stołów" im. Barbary Kozłowskiej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły. W tym roku przedstawionych zostało dziesięć aranżacji "Stołu jak z bajki..." przez uczniów następujących szkół: Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie; Zespół Szkół Rolniczych w Mrągowie; Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie; Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Karolewie; Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku; Zespół Szkół Ekonomicznych z Olsztyna.

JAK ZDAWAĆ MATURĘ?

JAK ZDAWAĆ MATURĘ?

czwartek, 2011-03-17

To już kolejny raz, kiedy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych mieli okazję obejrzeć prezentację matury na poziomie podstawowym z języków: angielskiego i niemieckiego. Jak co roku nauczyciele języków obcych przygotowali prezentację "na żywo" oraz multimedialną. W pierwszej części przedstawiono podstawowe wiadomości dotyczące egzaminu pisemnego, jego zasad, schematu, czasu trwania, zakazów i dobrych rad dla uczniów. Podczas prezentacji wyświetlono na ekranie przykładowy egzemplarz z formularza egzaminacyjnego.

OXFORD PROJECT COMPETITION

OXFORD PROJECT COMPETITION

wtorek, 2011-03-15

Wydawnictwo Oxford ogłosiło międzynarodowy konkurs na wykonanie projektu w języku angielskim pt. "Jak komunikujesz się z ludźmi wokoło Ciebie?". (oryg. How do you communicate with the pe ople around you?) Na formacie A3 należało wykonać plakat w dowolnej formie związany z tematem powyżej. Techniki wykonania były dowolne. Organizatorzy zachęcali do tworzenia form plastycznych i artystycznych bardziej niż słowotwórczo-językowych.

Konkurs

Konkurs "Ośmiu Wspaniałych"

czwartek, 2011-03-10

W Starostwie Powiatowym w Mrągowie dnia 10 marca 2011r. odbyło się podsumowanie Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs okazał się kolejnym sukcesem naszych uczniów, ponieważ pierwsze miejsce przypadło w udziale Monice Serowik uczennicy klasy drugiej Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych. Monika jest wolontariuszką od 2008 roku.

XVI Szkolny Konkurs Kulinarny o Tytuł

XVI Szkolny Konkurs Kulinarny o Tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni"

środa, 2011-03-09

W dniu 8 marca 2011r. w Zespole Szkół Zawodowych odbył się XVI Szkolny Konkurs Kulinarny o Tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni". Temat konkursu: "NOWOCZESNA, KREATYWNA KUCHNIA POLSKA- DANIE GŁÓWNE Z KACZKI Z JABŁKIEM I PIETRUSZKˇ W TLE". Konkurs miał charakter otwarty, udział brała młodzież zarówno z klas technicznych jak i zawodowych o profilu gastronomicznym. Do XVI Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego o Tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni" , który odbędzie się 14 kwietnia 2011 roku w Olsztynie zakwalifikował się zespół II w składzie: Angelika Stefaniak i Karolina Gawlik.

Smacznie i zdrowo - azjatyckie warsztaty kulinarne

Smacznie i zdrowo - azjatyckie warsztaty kulinarne

wtorek, 2011-03-08

Kuchnia azjatycka najczęściej kojarzona jest z kuchnią chińską , japońską i koreańską. Kontrast smaków to główna cecha wspólna dla różnorodnej kuchni azjatyckiej. Polega ona na kombinacji pięciu smaków: słodkiego, słonego, ostrego, gorzkiego i kwaśnego. To co charakteryzuje potrawy przyrządzane w Azji wschodniej to bardzo podobne ich składniki. Wszędzie używa się dużej ilości ryżu, makaronów, ryb, sosu sojowego oraz korzennych przypraw i ziół o bardzo przeciwstawnych smakach.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

czwartek, 2011-03-03

Po raz kolejny młodzież Naszej Szkoły wzięła udział w 19 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane były pieniądze na pomoc dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Ten finał był rekordowy bo uczniów skali kraju udało się zebrać największą jak do tej pory kwotę.

« 3 4 5 6 7 8 9 10 »