Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Wolontariuszki odwiedzają podopiecznych Hospicjum Domowego

Wolontariuszki odwiedzają podopiecznych Hospicjum Domowego

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w ramach współpracy Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie z panią Marianną Plutą, koordynatorem Hospicjum Domowego im. Św. Wojciecha w Mrągowie, w dniach 16i 17 grudnia 2010r. wolontariuszki z naszej szkoły odwiedziły pod opieką Ireny Rudzińskiej i Anny Parzygnat podopiecznych hospicjum.

To nieprawda, że już nic więcej nie można zrobić, bo jest taka granica cierpienia,za którą się uśmiech pogodny zaczyna. W Mrągowie prężnie działa Hospicjum Domowe im. Św.Wojciecha w Mrągowie opieki paliatywnej, które obejmuje opieką ludzi w podeszłym wieku. Bezradnych ze wszystkimi zmianami, które zachodzą w ciele człowieka, w jego psychice, na przestrzeni duchowej i w relacjach międzyludzkich.

Ceniąc wartość życia człowieka i dbając o zachowanie godnośći osoby ludzkiej, młodzież złożyła serdeczne życzenia podopiecznym Hospicjum. Obdarowała drobnymi prezentami i własnoręcznie wykonanymi stroikami świątecznymi.

Lista wolontariuszek odwiedzających podopiecznych Hospicjum Domowego Św. Wojciecha w Mrągowie:

Klasa 2S (liceum socjalne):

  • Jabłońska Iwona
  • Polewaczyk Agnieszka
  • Reckwald Karolina

Opiekunowie szkolnego wolontariatu: Teresa Bałdyga, Irena Pachucka serdecznie dziękują wolontariuszkom żywiąc nadzieję, że ten drobny gest wykonany przez młodzież, chociaż w małym stopniu wywoła uśmiech i radość na twarzach wszystkich odwiedzonych rodzin.

Mapa zasięgu czyli gdzie mieszkają nasi uczniowie