Sprawdź ofertę naszej szkoły na rok szkolny 2018/2019

Rekrutacja 2017

Więcej informacji

technik przetwórstwa mleczarskiego

W ostatnim Kurierze Mrągowskim ukazał się artykuł na temat naszego nowego kierunku. Technik przetwórstwa mleczarskiego to bardzo atrakcyjna propozycja.

Kwalifikacje zawodowe

W kształceniu zawodowym wyodrębniono tzw. kwalifikacje zawodowe. Kwalifikacja ma jednoznaczną nazwę, która określa, czego uczeń nauczył się w szkole. Artykuł uwzględnia aktualne zmiany prawne, niektóre informacje dotyczą tylko uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole od roku szkolnego 2016/2017.

Zagraj z nami

Gra „Rekrutacja” powstała w naszej szkole. Jako gracz wcielasz się w rolę pilota i ratujesz pingwiny. Im więcej masz ich na pokładzie, tym szybciej spadają kolejne. Nasza gra ma już 8 lat.

Informatycy na stażu w Portugalii

Nasi uczniowie regularnie uczestniczą w stażach zagranicznych. Technicy informatycy w październiku 2016 roku odbyli staż w Portugalii. Na ten temat wypowiadają się osoby najlepiej zorientowane, czyli uczestnicy praktyk.

ulotka promocyjna

Mamy przyjemność zaprezentować ulotkę promocyjną Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie. Ma ona postać folderu składanego na 3 części. Poznaj naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.

zarobki w pierwszym roku pracy

Kwestie finansowe nie są może najważniejsze podczas wyboru zawodu, jednak warto znać aktualne zarobki osiągane w poszczególnych profesjach. Analiza została ograniczona do zawodów, które można zdobyć w naszym technikum. Dane dotyczą zarobków w pierwszym roku pracy.

Systemy dla informatyków

Nasi uczniowie z kierunku technik informatyk mogą nieodpłatnie instalować niektóre programy firmy Microsoft na własnych komputerach. Jest to możliwe dzięki projektowi Microsoft Imagine Premium. Microsoft Imagine jest programem firmy Microsoft dla instytucji prowadzących zajęcia z zakresu szeroko pojętej informatyki. W jego ramach dostępne są także systemy Windows.

Rozporządzenie w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego

Zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018– 2019/2020 dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

Branżowa Szkoła I stopnia

Jak będzie wyglądało kształcenie w szkole branżowej I i II stopnia? Wymieniamy najważniejsze fakty związane z reformą oświaty w zakresie szkoły zawodowej.

Najpopularniejsze zawody

W branżowej szkole I stopnia uczniowie mogą zdobyć różne zawody. Prezentujemy profesje najbardziej popularne w naszej szkole.