Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

Program Erasmus+

Staże zagraniczne

Dla nauczycieli

Erasmus+ w ZSZ Mrągowo

Światowy Dzień Radia

Z inicjatywy Hiszpanii, od 2012 roku, 13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia proklamowany przez UNESCO.

Cabrales (ser)

Cabrales – Ser z przerostem niebieskiej pleśni, wytwarzany z mleka krowiego, owczego, koziego lub mieszanego w Asturii w Hiszpanii.

NAUCZYCIELE TEŻ SIĘ UCZĄ

W ramach Programu Erasmus+ na zagraniczne staże nie wyjeżdżają tylko uczniowie, ale również nauczyciele naszej szkoły.

Rekrutacja 2017: Informatycy na stażu w Portugalii

Nasi uczniowie regularnie uczestniczą w stażach zagranicznych. Technicy informatycy w październiku 2016 roku odbyli staż w Portugalii. Na ten temat wypowiadają się osoby najlepiej zorientowane, czyli uczestnicy praktyk.

Nauczyciele też się uczą - Hiszpania

21 stycznia 2017 roku grupa nauczycielek z Zespołu Szkół Zawodowych: Teresa Kamieniecka, Grażyna Kiełczewska, Magdalena Wróblewska oraz Zespołu Szkół nr 2 Magdalena Radziwon, Zofia Parzych i Marta Perfikowska wyjechała na dwutygodniowy zagraniczny staż w ramach projektu Erasmus + „Nauczyciele też się uczą” do Hiszpanii.

Staże zawodowe w Portugalii - podsumowanie

Staże zawodowe Podczas 4-tygodniowego pobytu w Portugalii uczniowie technikum informatycznego doskonalili umiejętności zawodowe w firmach reprezentujących branżę IT, takich jak Digitelos, Inforcavado, Infacel.

Staż zawodowy dla nauczycieli

Erasmus+ „Nauczyciele też się uczą! – kształcenie zawodowe na przykładzie hiszpańskim i portugalskim” to projekt złożony przez Samodzielny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Placówek Oświatowych w Mrągowie. Rozpoczął się on 1 października br. i potrwa do 30 września 2018 r. W ramach projektu 4 grupy 6-osobowe wyjadą na 2-tygodniowe staże zawodowe do Hiszpanii i Portugalii. Będą to nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Przed wyjazdem nauczyciele odbędą także kursy językowe. Szczegóły związane z rekrutacją będą dostępne na stronie Starostwa Powiatowego w Mrągowie oraz w szkołach. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału.

Marek Szmigiel

Portugalia- staże zawodowe dobiegły końca

Informatycy Dnia 28 października 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2 z Mrągowa, którzy od 3 października odbywali staże zawodowe w Portugalii, uczestniczyli w uroczystości wręczenia certyfikatów potwierdzających wzięcie udziału w projekcie Erasmus + Staż zawodowy szansą na dobry start.

Portugalia- trzeci tydzień staży za nami

Portugalia Kolejny tydzień pobytu w Portugalii za nami. Pogoda niestety nas nie rozpieszczała, co jednak nie wpłynęło na nasze nastroje i weekendowe plany. Realizowaliśmy program kulturowy, zwiedzając kolejne portugalskie destynacje. Udaliśmy się do Guimaraes /zwanej kolebką Portugalii/- pierwszej stolicy Portugalii, gdzie podziwialiśmy ruiny zamku pierwszego króla Portugalii.

Pocztówka z Portugalii

Pocztówka z Portugalii Mamy miłą informację - otrzymaliśmy pocztówkę z pozdrowieniami z Portugalii. Właśnie w tym kraju na praktykach zawodowych przebywa grupa naszych uczniów z technikum informatycznego. Zachęcamy wszystkich uczniów do przesyłania pocztówek: z wakacji, z wyjazdów, z miejsca zamieszkania - być może uda się stworzyć wystawę takich kartek pocztowych, jest to też dla nas bardzo miłe.

Cumprimentos de Portugal!

Portugalia Za nami pierwszy tydzień pobytu w Portugalii. Młodzież zdobyła pierwsze zawodowe doświadczenie, a w weekend mogliśmy rozkoszować się piękną scenerią tego kraju. W sobotę zwiedzaliśmy miasto Porto i odbyliśmy rejs po Rio Douro... Cudowna atmosfera, wspaniały pejzaż i słońce...

Kierunek Portugalia

Kierunek Portugalia 2 października 2016 roku, 16-osobowa grupa młodzieży wyruszyła do Portugalii na przygodę w ramach programu ERASMUS+ "Staż zawodowy szansą na dobry start''. Tym razem wyjazd jest nietypowy, ponieważ uczestniczy w nim młodzież reprezentująca Zespół Szkół nr 2, jak i Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie.

Certyfikaty dla uczniów ZSZ rozdane...

Praktyki W poniedziałek 13 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie odbyło się spotkanie wieńczące udział uczniów klasy trzeciej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w czterotygodniowych praktykach zawodowych w Hiszpanii.

Rozpoczynamy nabór do projektu „Staż zawodowy szansą na dobry start”

Staż zawodowy Udział w projekcie to niepowtarzalna szansa na odbycie w październiku/listopadzie 2016 r. bezpłatnego 4-tygodniowego stażu zawodowego w Barcelos (Portugalia) co pozwoli na podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz da możliwość zapoznania się z zagranicznym modelem pracy w branży informatycznej. Staż pozwoli także na doskonalenie języka angielskiego. Oferta kierowana jest do uczniów II klasy kierunku technik informatyk.

Wieści z Granady

Granada Minęły już dwa tygodnie naszego pobytu na praktykach w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS PLUS. Na dobre zadomowiliśmy się w wyznaczonych nam na praktyki restauracjach. Uczymy się przygotowywać wiele różnych potraw z tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.

WŁOCHY, ANGLIA, EUROPA W ZASIĘGU UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W MRĄGOWIE

Praktyka zagraniczna Rok szkolny 2014/ 2015 jest rokiem wyjątkowym w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie. Oto po raz pierwszy w historii nie tylko tej szkoły, ale także powiatu mrągowskiego, uczniowie otrzymali szansę uczestniczenia w stażach zagranicznych.

WIELKA BRYTANIA W ZASIĘGU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Staże zagraniczne Rok 2014/2015 okazuje się być rokiem przełomowym w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie. Oto po raz pierwszy w historii nie tylko tej szkoły, ale także powiatu mrągowskiego, uczniowie otrzymali szansę uczestniczenia w stażach zagranicznych.