Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

Konkurs internetowy "Z giełdą na ty"

W dniach od 19 września - do 24 listopada 2005 roku uczniowie klasy 2 technikum samochodowego brali udział w III edycji internetowego konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej "Z giełdą na ty".

Na początku gry każdy zespół miał do dyspozycji kapitał początkowy w wysokości 20 000 wirtualnych złotych. Po trafnych inwestycjach w ciągu kilku tygodni naszej drużynie udało się zgromadzić 23 321,34 wirtualnych zł co daje przyrost w wysokości 16,61% kapitału początkowego. Osiągnięty wynik uplasował nas na IV miejscu w klasyfikacji generalnej.

O projekcie "Z giełdą na ty"

Udział w projekcie był doskonałą możliwością zmierzenia się z realiami gospodarki rynkowej, przy jednoczesnym wykorzystaniu szeroko rozumianej technologii informacyjnej. Najważniejsze jest jednak to, że pojawiający się element rywalizacji pozwolił zmobilizować uczniów do twórczego myślenia, samodzielnego poszukiwania, analizowania i przetwarzania informacji - a więc tych umiejętności, które są kluczowe w całym kształceniu.