Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

Sport w ZSZ Mrągowo

Archiwum wiadomości: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Trzecie miejsce w rejonie

W dniu 28 listopada br. w Szczytnie zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu V w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasz powiat reprezentowały dziewczyny z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie. O awans do rozgrywek regionalnych oprócz ZSZ walczyły również dziewczyny z Zespołu Szkół nr 3 i nr 2 ze Szczytna oraz Zespół Szkół nr 1 z Białej Piskiej.

W swym pierwszym meczu dziewczyny z ZSZ Mrągowo pokonały gładko wynikiem 2 : 0 drużynę ZS nr 2 Szczytno (25:15, 25:10). W drugim meczu ich przeciwniczkami były dziewczyny z ZS nr 1 z Białej Piskiej. Pierwszy set grany był pod kontrolą dziewczyn z ZSZ i wygrany 25:22. W końcówce drugiego seta 23 : 20 dla ZSZ. Dziewczyny poczuły się zbyt pewnie i rozluźniły się. Nie skończyły dwóch piłek, które dawały im awans i uległy w drugim secie 24:26 dziewczynom z Białej Piskiej. Załamane przegraniem drugiego seta nie były w stanie się podnieść w tie-breaku i przegrały go 8:15 (25:22, 24:26, 8:15)

Do trzeciego meczu dziewczyny podchodziły już załamane i zdekoncentrowane. Przegrały go z ZS nr 3 ze Szczytna wynikiem 2:0 (25:12, 25:17).

W klasyfikacji końcowej dziewczyny z ZSZ zajęły trzecie miejsce, które niestety nie dawało możliwości awansu do dalszych gier.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce - ZS nr 3 Szczytno
  2. miejsce - ZS nr 1 Biała Piska
  3. Miejsce - ZSZ Mrągowo
  4. miejsce - ZS nr 2 Szczytno

Wyniki

• ZS nr 3 Szczytno - 2 : 0 - ZS nr 1 Biała Piska (25:20, 27:25)
  • ZS nr 2 Szczytno - 0 : 2 - ZSZ Mrągowo (15:25, 10:25)
  • ZS nr 1 Biała Piska - 2 : 1 - ZSZ Mrągowo (22:25, 26:24, 15:8)
  • ZS nr 3 Szczytno - 2 : 0 - ZS nr 2 Szczytno (25:15, 25:16)
  • ZS nr 2 Szczytno - 0 : 2 - ZS nr 3 szczytno (12:25, 16:25)
  • ZSZ Mrągowo - 0 : 2 - ZS nr 3 Szczytno (12:25, 17:25)
Trzecie miejsce w rejonie.

Komunikat z imprez organizowanych w ramach obchodów Święta Niepodległości

Uczestnicy biegów SMS Mrągowo Gimnazjum nr 1

W dniu 07.11.2008r., w Parku Sikorskiego zostały rozegrane Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne Powiatu Mrągowskiego. W konfrontacji szkół podstawowych najlepszą ekipą dziewcząt okazała się reprezentacja z Piecek, przed Szkołą Mistrzostwa Sportowego i ekipą z SP w Bożym. Wśród chłopców szkół podstawowych, najlepszymi okazali się chłopcy z SP w Pieckach wyprzedzając swych kolegów z drużyny drugiej a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W kategorii szkół gimnazjalnych, w której startowało aż 11 drużyn, najlepszą reprezentacją kobiecą okazała się ekipa Gimnazjum ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego przed drużyną z Gimnazjum w Pieckach. Na miejscu 3 uplasowało się Gimnazjum z Szestna. Wśród chłopców najlepszym gimnazjum została drużyna z Gimnazjum nr 1 z Mrągowa, na miejscu drugim uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zaś na trzecim drużyna z Gimnazjum w Pieckach.

W klasyfikacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych najlepszą szkołą została drużyna Zespołu Szkół nr 2, przed Liceum Ogólnokształcącym i Szkołą Mistrzostwa Sportowego. W klasyfikacji chłopców, najlepiej biegali zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego przed Zespołem Szkół Zawodowych i Zespołem Szkół nr 2.

Zawodnicy i zawodniczki szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymali indywidualne dyplomy i medale za pierwsze trzy miejsca. Dla najlepszych szkół ponadgimnazjalnych puchary ufundował Starosta Mrągowski.

Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i grochówka przygotowana przez super panie z kuchni przy SP nr 1 w Mrągowie.

Sporządził: Waldemar Cybul