Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » W hołdzie Niepodległej…

W hołdzie Niepodległej…

11 listopada 2016r. w kościele św. Wojciecha w Mrągowie ks. dziekan prałat Wiesław Świdziński odprawił uroczystą Mszę Świętą z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe szkół i instytucji, harcerze oraz mieszkańcy Mrągowa. Oprawę artystyczną mszy świętej przygotowała młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie. Uczniowie ZSZ zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Ziemia serdecznie znajoma”. W pięknych słowach młodzież przypomniała czym jest wolność i jak należy o nią dbać we współczesnym świecie, czym dla współczesnego Polaka jest Ojczyzna. Młodzież wraz ze swoimi opiekunami zadbała też o stosowny wystrój świątyni. Uczniowie zaprezentowali się naprawdę dobrze. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie oklaski ( również na stojąco). Po zakończeniu mszy świętej wielu jej uczestników podchodziło i gratulowało opiekunom doskonałego występu. Jesteśmy dumni z pracy naszych uczniów.

W przygotowanie uroczystości w kościele zaangażowani byli następujący uczniowie:

 1. Martyna Trzcińska kl. 3Ti
 2. Aleksandra Kobus kl. 3 TŻ i UG
 3. Klaudia Murzyn kl. 2TOR
 4. Wiktoria Kurzawa kl. 2TŻ i UG
 5. Katarzyna Kania kl. 2A
 6. Sebastian Kowalczyk kl. 3Ti
 7. Krystian Kmoch kl. 3TOR
 8. Wojciech Sienkiewicz kl. 2TOR
 9. Rafał Sękiel kl. 2 TPMS
 10. Maciej Bastek kl. 1Ti
 11. Marcin Gwiazda kl. 1Ti
 12. Maciej Kowalczyk kl. 1Ti
 13. Konrad Zięba kl. 1Ti.

Zdjęcia z uroczystości w kościele wykonała Adrianna Klincewicz z klasy 2TOR.

Za przygotowanie młodzieży do występu odpowiadały: p. Teresa Bałdyga i p. Maria Sobieraj.

11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada11 listopada
Czytelnia online