Od 1 września 2018 roku nasze szkoły weszły w skład nowej placówki – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Adres nowej strony internetowej: https://www.ckziumragowo.pl/.

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie

» » Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Dnia 14 Grudnia 2012 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Pod opieką Bronisława Starucha i Wiktora Parciaka . Uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki "Kopernik".

W Muzeum mieli możliwość dogłębnego poznania historii Powstania Warszawskiego i wczucia się w klimat tamtych dni. Filmy, słuchowiska i świetnie oddana atmosfera poszczególnych wydarzeń tamtych bohaterskich lecz zarazem tragicznych czasów były krótką lecz jakże plastyczną i pozostającą w pamięci lekcją historii.

Następnie uczniowie odwiedzili Centrum Nauki, które klasyfikuje się jako jedna z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Wystawy rodem z filmów science-fiction, cuda myśli technicznej i rozmaitej maści fantastyczne urządzenia to wiele z tego co można było ujrzeć w Centrum.

Niestety czas ganił i uczestnicy mimo swych chęci nie byli w stanie zgłębić wszystkich atrakcji oferowanych przez ogromne Centrum Nauki.

Na osłodę w drodze powrotnej przejeżdżano obok rozświetlonego Stadionu Narodowego co z pewnością uradowało kibiców piłkarskich.

Wycieczkę zaliczam do udanych. Uznać ją należy za rozsądny kompromis gdyż czas odpowiednio podzielono między wrażenia dla ducha i dla umysłu.

Muzeum Powstania Warszawskiego

WarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawaWarszawa